My Favorite Movies
| soccershanti's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 2 |
Uptown Girls (2003, PG-13) |
|
|
| 3 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 5 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
|
| 7 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
Charlie's Angels - Full Throttle (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
|
| 10 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 12 |
Ella Enchanted (2004, PG) |
|
|
| 13 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2000, G) |
|
|
| 14 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
|
| 15 |
A Little Princess (1995, G) |
|
|
| 16 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 20 |
Fun With Dick and Jane (2005, PG-13) |
|
|
| 21 |
Secondhand Lions (2003, PG) |
|
|
| 22 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
|
| 23 |
Ace Ventura: Pet Detective (1994, PG-13) |
|
|
| 24 |
Devdas (2002, Unrated) |
|
|
| 25 |
Kuch Kuch Hota Hai (1998, Unrated) |
|


