My Favorite Movies
| SocialButterfly2U's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Wanted (2008, R) |
|
|
| 2 |
Malibu's Most Wanted (2003, PG-13) |
|
|
| 3 |
Roman Polanski: Wanted and Desired (2008, Unrated) |
|
|
| 4 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Butterfly Effect 2 (2006, R) |
|
|
| 8 |
Mistaken Identity (1999, Unrated) |
|
|
| 9 |
Malcolm X: A Search for Identity (1995, Unrated) |
|
|
| 10 |
Hotel Rwanda (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
Michael Clayton (2007, R) |
|
|
| 12 |
Breach (2007, PG-13) |
|
|
| 13 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
|
| 14 |
Vertigo (1958, PG) |
|
|
| 15 |
The Birds (1963, PG-13) |
|
|
| 16 |
A Mighty Heart (2007, R) |
|
|
| 17 |
The Kingdom (2007, R) |
|
|
| 18 |
Sex and the City (2008, R) |
|
|
| 19 |
The Incredible Hulk (2008, PG-13) |
|
|
| 20 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
|
| 21 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
|
| 22 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 23 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 24 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 25 |
Spiderman (1990, Unrated) |
|
|
| 26 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 27 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 28 |
Half Nelson (2006, R) |
|
|
| 29 |
Fracture (2007, R) |
|
|
| 30 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 31 |
I'm Still Here: Real Diaries of Young People Who Lived During the Holocaust (2005, Unrated) |
|
|
| 32 |
Titanic (1997, PG-13) |
|


