My Favorite Movies


  Sofia28817034's Rating My Rating
1
Love & Sex (2000,  R)
Love & Sex 5.0 Stars
love it sad that i can't find it
Click to Rate
2
Nina Takes a Lover (1995,  R)
Nina Takes a Lover 5.0 Stars
love it sad that i can't find it on dvd
Click to Rate
3
Monsoon Wedding (2001,  R)
Monsoon Wedding 4.5 Stars
want this one
Click to Rate
4
A Walk on the Moon (1999,  R)
Click to Rate
5
The Mating Habits of the Earthbound Human (1999,  R)
The Mating Habits of the Earthbound Human 5.0 Stars
i liked the sperminator hehe
Click to Rate
6
Gung Ho (1986,  PG-13)
Gung Ho 3.5 Stars
it was funny i liked it
Click to Rate
7
Entropy (1999,  R)
Entropy 5.0 Stars
loved the talking cat
Click to Rate
8
The Toy (1982,  PG)
Click to Rate
9
Toy Story (1995,  G)
Click to Rate
10
Toy Story 2 (1999,  G)
Click to Rate
11
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You 5.0 Stars
I liked kat she was funny
Click to Rate
12
Dance with the Devil (Perdita Durango) (1997,  Unrated)
Dance with the Devil (Perdita Durango) 3.5 Stars
I liked it only cause it was crazy
Click to Rate
13
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
300 (2007,  R)
300 5.0 Stars
All i Have to say it 6PACKS GLAOR
Click to Rate
15
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
18
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
19
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls 5.0 Stars
White Devil White Devil hehehe
Click to Rate
20
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
21
Alien (1979,  R)
Click to Rate
22
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
23
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
24
American History X (1998,  R)
Click to Rate
25
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
26
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
27
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
28
American Wedding (2003,  R)
Click to Rate
29
Anger Management (2003,  PG-13)
Anger Management 3.5 Stars
I feel pretty hehe
Click to Rate
30
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
31
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
32
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
33
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
34
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
35
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
36
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
37
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
38
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
39
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
40
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
41
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
42
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
43
Beauty and the Beast (1991,  G)
Click to Rate
44
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
45
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
46
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
47
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
48
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
49
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
50
Blade (1998,  R)
Click to Rate
51
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
52
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
53
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
54
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate