My Favorite Movies
| sofiemcleod's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
|
| 2 |
In Her Shoes (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 4 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
|
| 6 |
Babel (2006, R) |
|
|
| 7 |
The Bodyguard (1992, R) |
|
|
| 8 |
An Unfinished Life (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 10 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
|
| 12 |
Two Weeks Notice (2002, PG-13) |
|
|
| 13 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 14 |
John Q (2001, PG-13) |
|
|
| 15 |
Take the Lead (2006, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 17 |
Red Dragon (2002, R) |
|
|
| 18 |
Oyster Farmer (2005, R) |
|
|
| 19 |
Lantana (2001, R) |
|
|
| 20 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|


