My Favorite Movies


  softballgirlerin's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
4
Elizabethtown (2005,  PG-13)
5
Pride and Prejudice (2005,  PG)
6
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
7
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
10
Atonement (2007,  R)
11
Titanic (1997,  PG-13)
12
A Walk to Remember (2002,  PG)
13
Sleeping Beauty (1959,  G)
14
Cinderella (1950,  G)
15
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
16
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
17
50 First Dates (2004,  PG-13)
18
The Notebook (2004,  PG-13)
19
Becoming Jane (2007,  PG)
20
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
21
A Cinderella Story (2004,  PG)
22
Win A Date With Tad Hamilton! (2004,  PG-13)
23
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
24
Benny & Joon (1993,  PG)
25
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
26
Bring It On (2000,  PG-13)
27
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
28
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
29
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
30
Bend It Like Beckham (2003,  PG-13)
31
Grease (1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments