My Favorite Movies


  Soldier1992Princess's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
one of my all time favourites the best movie ever made
Click to Rate
2
The Amityville Horror (2005,  R)
Click to Rate
3
The Beach (2000,  R)
The Beach 5.0 Stars
i love any film that has Leonardo Di'Caprio in it
Click to Rate
4
House of Wax (2005) (2005,  R)
Click to Rate
5
This Boy's Life (1993,  R)
Click to Rate
6
The Basketball Diaries (1995,  R)
The Basketball Diaries Want To See
this is one of Leo's film i havent seen :(
Click to Rate
7
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
Catch Me If You Can 5.0 Stars
this is a fab film with a fab actor
Click to Rate
8
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
9
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story Want To See
i love this film and i want to see it
Click to Rate
10
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates 4.0 Stars
this film is so good and romantic
Click to Rate
11
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 4.0 Stars
this is great for teens
Click to Rate
12
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30) 4.0 Stars
this is an amazing, romantic film. i love it!
Click to Rate
13
The Green Mile (1999,  R)
The Green Mile 5.0 Stars
amazin film and its a must see if you havent seen it
Click to Rate
14
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
15
Saw II (2005,  R)
Saw II 4.5 Stars
god i had Saw movies..they have terrible endings....why cnt jigsaw jus die ggrrr
Click to Rate
16
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
17
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
18
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers 2.5 Stars
funny
Click to Rate
19
Jaws 2 (1978,  PG)
Click to Rate
20
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2 4.0 Stars
absolutely funny
Click to Rate
22
The Marine (2006,  PG-13)
The Marine 5.0 Stars
john cena is so amazing and i really want to see this movie
Click to Rate
23
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
24
Jingle All the Way (1997,  PG)
Click to Rate
25
Kindergarten Cop (1990,  PG-13)
Kindergarten Cop 3.5 Stars
this movies is brilliant..schwarzenegger is a really good actor i wish that he didnt give up his acting career
Click to Rate
26
Twins (1988,  PG)
Click to Rate
27
True Lies (1994,  R)
True Lies 5.0 Stars
i love Arnold Schwarzenegger.
he is an amazin actor
Click to Rate
28
The Running Man (1987,  R)
Click to Rate
29
Commando (1985,  R)
Click to Rate
30
Bloodsport (1988,  R)
Click to Rate
31
Death Warrant (1990,  R)
Click to Rate
32
Sudden Death (1995,  R)
Click to Rate
33
Nowhere to Run (1993,  R)
Click to Rate
34
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
35
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman Want To See
i want to see this one
Click to Rate
36
The Parent Trap (1998,  PG)
Click to Rate
37
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard 3.0 Stars
great film and adam sandler is a fab actor
Click to Rate
38
The Longest Yard (1974,  R)
Click to Rate
39
The Longest Day (1962,  G)
Click to Rate
40
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
41
Rock School (2005,  R)
Click to Rate
42
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
43
The Nutty Professor (1996,  PG-13)
Click to Rate
44
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
Click to Rate
45
Nutty Professor II - The Klumps (2000,  PG-13)
Click to Rate
46
Daddy Day Care (2003,  PG)
Click to Rate
47
48 HRS (1982,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments