My Favorite Movies
| Somethingofthatnatur's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
300 (2007, R) |
|
|
| 2 |
The Jerk (1979, R) |
|
|
| 3 |
To Kill A Mockingbird (1962, Unrated) |
|
|
| 4 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 5 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 6 |
All the Real Girls (2003, R) |
|
|
| 7 |
Schindler's List (1993, R) |
|
|
| 8 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
|
| 9 |
The Truman Show (1998, PG) |
|
|
| 10 |
Tombstone (1993, R) |
|
|
| 11 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 12 |
Killing Zoe (1994, R) |
|
|
| 13 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 14 |
Close Encounters of the Third Kind (1978, PG) |
|
|
| 15 |
Plain Dirty (2004, Unrated) |
|
|
| 16 |
Castaway (1987, R) |
|
|
| 17 |
Little Children (2006, R) |
|
|
| 18 |
X-Men (2000, PG-13) |
|


