My Favorite Movies


  sonicraver's Rating My Rating
1
The Godfather (1972,  R)
2
The Godfather, Part II (1974,  R)
3
V for Vendetta (2006,  R)
4
The Matrix (1999,  R)
5
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
6
Pulp Fiction (1994,  R)
7
300 (2007,  R)
8
Serenity (2005,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
Alien (1979,  R)
11
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999,  PG-13)
12
Batman Begins (2005,  PG-13)
13
Aliens (1986,  R)
14
American History X (1998,  R)
15
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
16
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
17
The Matrix Reloaded (2003,  R)
18
The Matrix Revolutions (2003,  R)
19
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
20
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
21
Shrek (2001,  PG)
22
Snatch (2001,  R)
23
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
24
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments