Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sonyjimkan's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
2
Mr. & Mrs. Smith (1941) (1941,  Unrated)
Click to Rate
3
Mr and Mrs Loving (1996,  PG-13)
Click to Rate
4
Mr. and Mrs. Iyer (2002,  Unrated)
Click to Rate
5
Mr. & Mrs. Sailaja Krishna Murthy (2004,  Unrated)
Click to Rate
6
Mr. & Mrs. Bridge (1990,  PG-13)
Click to Rate
7
Mr. & Mrs. Khiladi (1997,  Unrated)
Click to Rate
8
Can Mr. Smith Get to Washington Anymore (2007,  Unrated)
Click to Rate
9
Mr. Smith Goes to Washington (1939,  Unrated)
Click to Rate
10
Mr. Smith Gets a Hustler (2002,  R)
Click to Rate
11
Mrs. Parker and the Vicious Circle (Mrs. Parker and the Round Table) (1994,  R)
Click to Rate
12
Me and Mrs. Jones (2001,  Unrated)
Click to Rate
13
Vigilantes (2006,  Unrated)
Click to Rate
14
Sex & Mrs. X (2000,  Unrated)
Click to Rate
15
The Last of Mrs. Lincoln (2002,  Unrated)
Click to Rate
16
Mrs. Munck (1995,  Unrated)
Click to Rate
17
Mrs. Lambert Remembers Love (1991,  Unrated)
Click to Rate
18
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
20
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
21
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
22
There's Something About Mary (1998,  R)
Click to Rate
23
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
24
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
26
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
27
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
28
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
29
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
30
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
31
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
32
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
33
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments