My Favorite Movies


  sophie07c's Rating My Rating
1
Spartacus (1960,  PG-13)
Click to Rate
2
The Last of the Mohicans (1992,  R)
Click to Rate
3
The Pianist (2002,  R)
Click to Rate
4
The Magnificent Seven (1960,  Unrated)
Click to Rate
5
Singin' in the Rain (1952,  G)
Click to Rate
6
The Shawshank Redemption (1994,  R)
Click to Rate
7
The Great Escape (1963,  Unrated)
Click to Rate
8
12 Angry Men (1997,  PG-13)
Click to Rate
9
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
10
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
11
The Untouchables (1987,  R)
Click to Rate
12
Calamity Jane (1953,  G)
Click to Rate
13
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988,  Unrated)
Click to Rate
14
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1986,  Unrated)
Click to Rate
15
West Side Story (1961,  Unrated)
Click to Rate
16
Seven Years in Tibet (1997,  PG-13)
Click to Rate
17
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
19
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
20
Cool Runnings (1993,  PG)
Click to Rate
21
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
22
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
Click to Rate
23
Some Like It Hot (1959,  Unrated)
Click to Rate
24
Monsters, Inc. (2001,  G)
Click to Rate
25
Toy Story (1995,  G)
Click to Rate
26
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments