My Favorite Movies
| SoulonFire14590277's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American History X (1998, R) |
|
| 2 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
| 3 |
Halloween (1978, R) |
|
| 4 |
Aliens (1986, R) |
|
| 5 |
Predator (1987, R) |
|
| 6 |
Elf (2003, PG) |
|
| 7 |
The Crow (1994, R) |
|
| 8 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 10 |
Enemy at the Gates (2001, R) |
|
| 11 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 12 |
The Blair Witch Project (1999, R) |
|
| 13 |
American Pie (1999, R) |
|
| 14 |
Haggard (2003, R) |
|
| 15 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 16 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 17 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
| 18 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 19 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 20 |
Christine (1983, R) |
|
| 21 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 22 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
| 23 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 24 |
Bad Santa (2003, R) |
|
| 25 |
Old School (2003, R) |
|
| 26 |
John Q (2002, PG-13) |
|
| 27 |
Training Day (2001, R) |
|
| 28 |
The Shining (1980, R) |
|
| 29 |
Storm of the Century (1999, PG-13) |
|
| 30 |
Troy (2004, R) |
|
| 31 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 32 |
E=mc2 (2002, Unrated) |
|
| 33 |
Kariera Nikosia Dyzmy (2002, R) |
|
| 34 |
The Exorcist (1973, R) |
|
| 35 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |


































