My Favorite Movies
| southsidethriteen's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 3 |
Selena (1997, PG) |
|
| 4 |
La Bamba (1987, PG-13) |
|
| 5 |
Thirteen (2003, R) |
|
| 6 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996, R) |
|
| 7 |
Havoc (2005, R) |
|
| 8 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Jason X (2002, R) |
|
| 10 |
The Messengers (2007, PG-13) |
|
| 11 |
Saw II (2005, R) |
|
| 12 |
Pocahontas (1995, G) |
|
| 13 |
Dangerous Minds (1995, R) |
|
| 14 |
A Killer Among Friends (Friends to the End) (, Unrated) |
|
| 15 |
Crazy/ Beautiful (2001, PG-13) |
|
| 16 |
Secret Cutting (Painful Secrets) (2000, Unrated) |
|
| 17 |
Foxes (1980, R) |
|
| 18 |
The Babysitter's Seduction (1995, Unrated) |
|
| 19 |
Rigoletto (1993, Unrated) |
|
| 20 |
The Invisible (2007, PG-13) |
|
| 21 |
Human Trafficking (2005, Unrated) |
|
| 22 |
187 (1997, R) |
|
| 23 |
The Eye (2008, PG-13) |
|
| 24 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 25 |
The Other Boleyn Girl (2008, PG-13) |
|
| 26 |
Feel the Noise (2007, PG-13) |


























