My Favorite Movies


  sovereignstar21's Rating My Rating
1
An American Haunting (2006,  PG-13)
2
Fierce People (2005,  R)
3
Dazed and Confused (1993,  R)
4
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
5
What the Bleep Do We Know!? (2004,  Unrated)
6
Heart and Souls (1993,  PG)
7
Legally Blonde (2001,  PG-13)
8
Clueless (1995,  PG-13)
9
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
10
The Lake House (2006,  PG)
11
Charly (A Heartbeat Away) (2002,  PG)
12
Bedknobs and Broomsticks (1971,  G)
13
Pete's Dragon (1977,  G)
14
Beauty and the Beast (1991,  G)
15
Toy Story 2 (1999,  G)
16
The Little Mermaid (1989,  G)
17
Toy Story (1995,  G)
18
Cars (2006,  G)
19
Mary Poppins (1964,  G)
20
Finding Nemo (2003,  G)
21
Sleeping Beauty (1959,  G)
22
Monsters, Inc. (2001,  G)
23
The Incredibles (2004,  PG)
24
Pretty Woman (1990,  R)
25
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
26
Fight Club (1999,  R)
27
Charly (1968,  PG)
28
Grease (1978,  PG)
29
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
30
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
31
Untamed Heart (1993,  PG-13)
32
Center Stage (2000,  PG-13)
33
Mona Lisa Smile (2003,  PG-13)
34
Steel Magnolias (1989,  PG)
35
Splash (1984,  PG)
36
Firestarter (1984,  R)
37
The NeverEnding Story (1984,  PG)
38
The Secret Garden (1993,  G)
39
Regarding Henry (1991,  PG-13)
40
Somewhere in Time (1980,  PG)
41
Hope Floats (1998,  PG-13)
42
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
43
Clockwatchers (1998,  PG-13)
44
Down to You (2000,  PG-13)
45
Liar Liar (1997,  PG-13)
46
As Good As It Gets (1997,  PG-13)
47
The Craft (1996,  R)
48
Runaway Bride (1999,  PG)
49
The Hot Chick (2002,  PG-13)
50
When a Man Loves a Woman (1994,  R)
51
Reality Bites (1993,  PG-13)
52
Stephen King's Cat's Eye (1985,  PG-13)
53
Thoroughly Modern Millie (1967,  G)
54
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
55
Stepmom (1998,  PG-13)
56
Superstar (1999,  PG-13)
57
A Night at the Roxbury (1998,  PG-13)
58
Big (1988,  PG)
59
Sleepless in Seattle (1993,  PG)
60
You've Got Mail (1998,  PG)
61
Enchanted (2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments