My Favorite Movies
| spacecase992000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Short Circuit (1986, PG) |
|
| 2 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 3 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 14 |
The NeverEnding Story (1984, PG) |














