My Favorite Movies


  SpaceCowboy9280's Rating My Rating
1
Shoot 'Em Up (2007,  R)
2
Into the Wild (2007,  R)
3
Snatch (2001,  R)
4
Wild Zero (1999,  Unrated)
Wild Zero
Zombies,Aliens,Guns and Rock and Roll! Desperado meets Shaun of the Dead. Guitar Wolf reeks of intense awesome!





GUITAR WOLF = EPIC WIN
5
Crank (2006,  R)
6
Revolver (2005,  R)
7
Clerks II (2006,  R)
Clerks II
More Trevor Fehrman!
8
Clerks (1994,  R)
9
Now You Know (2002,  R)
10
Chasing Amy (1997,  R)
11
Dogma (1999,  R)
12
Gangster No. 1 (2000,  R)
13
Lenny (1974,  R)
14
Let's Go To Prison (2006,  R)
15
The Harder They Come (1973,  R)
The Harder They Come
Dem a shoot, Dem a loot,Dem a wail in shanty town!
16
RocknRolla (2008,  R)
17
Repo Man (1984,  R)
18
Zeitgeist: Addendum (2008,  Unrated)
19
Zeitgeist: The Movie (2007,  Unrated)
20
Wristcutters - A Love Story (2007,  R)
21
Everything is Illuminated (2005,  PG-13)
22
Interstate 60 (2002,  R)
23
Young People Fucking (Y.P.F.) (2007,  Unrated)
24
Thank You For Smoking (2006,  R)
25
Super High Me (2007,  R)
26
The Princess Bride (1987,  PG)
27
The Acid House (1998,  Unrated)
28
Trainspotting (1996,  R)
29
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
30
Half Baked (1998,  R)
31
Jesus Christ Vampire Hunter (2001,  R)
32
High Fidelity (2000,  R)
33
About a Boy (2002,  PG-13)
34
End of the Century - The Story of the Ramones (2004,  Unrated)
End of the Century - The Story of the Ramones
A great documentary about the Beatles of South America, The Ramones!!!
35
The Filth and the Fury (2000,  R)
36
Jackass - The Movie (2002,  R)
37
Serpico (1973,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments