My Favorite Movies
| spadesShortStackspad's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Rebel Without a Cause (1955, PG-13) |
|
|
| 2 |
Giant (1956, G) |
|
|
| 3 |
West Side Story (1961, Unrated) |
|
|
| 4 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
|
| 5 |
Mommie Dearest (1981, PG) |
|
|
| 6 |
The Seven Year Itch (1955, Unrated) |
|
|
| 7 |
How To Marry A Millionaire (1953, Unrated) |
|
|
| 8 |
Swingers (1996, R) |
|
|
| 9 |
Swing Kids (1993, PG-13) |
|
|
| 10 |
Can't Hardly Wait (1998, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 12 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
|
| 13 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
|
| 14 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 15 |
Weird Science (1985, PG-13) |
|
|
| 16 |
Fast Times At Ridgemont High (1982, R) |
|
|
| 17 |
Pin Up Girl (1944, Unrated) |
|
|
| 18 |
A Streetcar Named Desire (1951, PG) |
|
|
| 19 |
GoodFellas (1990, R) |
|


