My Favorite Movies
| Sparky9285080's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Nobody (1999, Unrated) |
|
| 2 |
Real Time (2008, R) |
|
| 3 |
Close-up (1999, R) |
|
| 4 |
Sea (2001, Unrated) |
|
| 5 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 6 |
Office Space (1999, R) |
|
| 7 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 8 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 9 |
Garden State (2004, R) |
|
| 10 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 11 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 12 |
Waking Life (2001, R) |
|
| 13 |
The Beach (2000, R) |
|
| 14 |
Empire Records (1995, PG-13) |
|
| 15 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 16 |
Human Nature (2002, R) |
|
| 17 |
A Guy Thing (2003, PG-13) |
|
| 18 |
Igby Goes Down (2002, R) |


















