Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sparkybunny's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
2
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
3
Final Fantasy VII - Advent Children (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
Final Fantasy - The Spirits Within (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
Final Fantasy - Unlimited (2001,  Unrated)
Click to Rate
6
Last Order: Final Fantasy VII (2005,  Unrated)
Click to Rate
7
Final Fantasy X-2 (2003,  Unrated)
Click to Rate
8
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X) (,  Unrated)
Click to Rate
9
Legend of the Crystals based on Final Fantasy (Volume 1) (1994,  Unrated)
Click to Rate
10
Legend of the Crystals based on Final Fantasy (Volume 2) (1994,  Unrated)
Click to Rate
11
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
12
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
13
The Omen (2006,  R)
Click to Rate
14
666: The Child (2006,  Unrated)
Click to Rate
15
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
Click to Rate
16
The Hills Have Eyes (2006,  R)
Click to Rate
17
The Hills Have Eyes, Part 2 (1985,  R)
Click to Rate
18
Tokyo Eyes (1998,  Unrated)
Click to Rate
19
Japanese Story (2003,  R)
Click to Rate
20
Japanese War Bride (1952,  Unrated)
Click to Rate
21
Half Japanese - The Band That Would Be King (1993,  Unrated)
Click to Rate
22
The Amityville Horror (2005,  R)
Click to Rate
23
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
24
Curse of the Wolf (2006,  Unrated)
Click to Rate
25
Le Viol du vampire (The Rape of the Vampire) (1967,  Unrated)
Click to Rate
26
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
Click to Rate
27
Blood - The Last Vampire (2000,  Unrated)
Click to Rate
28
Lust for a Vampire (1971,  R)
Click to Rate
29
The Return of the Vampire (,  Unrated)
Click to Rate
30
Kyuketsuki Gokemidoro (Body Snatcher from Hell)(Goke the Vampire) (1968,  Unrated)
Click to Rate
31
Rockabilly Vampire (Burnin' Love) (1997,  Unrated)
Click to Rate
32
My Vampire Lover (,  Unrated)
Click to Rate
33
Vampire Journals (1997,  R)
Click to Rate
34
The Blair Witch Project (1999,  R)
Click to Rate
35
Book of Shadows - Blair Witch 2 (2000,  R)
Click to Rate
36
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
37
Exorcist II - The Heretic (1977,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments