Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  SpartanW0215121119's Rating My Rating
1
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
Click to Rate
2
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
Click to Rate
3
300 (2007,  R)
Click to Rate
4
3:10 to Yuma (2007) (2007,  R)
Click to Rate
5
Accepted (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
7
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
8
Alien (1979,  R)
Click to Rate
9
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
10
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
11
American History X (1998,  R)
Click to Rate
12
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
13
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
14
American Wedding (2003,  R)
Click to Rate
15
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
16
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres (2007,  R)
Click to Rate
18
Army of Darkness (1993,  R)
Click to Rate
19
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
20
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
21
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
22
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
23
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
24
Balls of Fury (2007,  PG-13)
Click to Rate
25
BASEketball (1998,  R)
Click to Rate
26
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
27
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
28
Batman Forever (1995,  PG-13)
Click to Rate
29
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
30
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
The Dark Knight (2008,  PG-13)
Click to Rate
32
Batman - Mask of the Phantasm (1993,  PG)
Click to Rate
33
Batman & Mr. Freeze - SubZero (1998,  Unrated)
Click to Rate
34
Batman Beyond - Return of the Joker (2000,  PG)
Click to Rate
35
Batman: Dead End (2003,  Unrated)
Click to Rate
36
Beavis and Butt-Head Do America (1996,  PG-13)
Click to Rate
37
Beerfest (2006,  R)
Click to Rate
38
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
39
The Beverly Hillbillies (1993,  PG)
Click to Rate
40
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
41
The Big Lebowski (1998,  R)
Click to Rate
42
Black Sheep (1996,  PG-13)
Click to Rate
43
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
44
Blade (1998,  R)
Click to Rate
45
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
46
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
47
Blazing Saddles (1974,  R)
Click to Rate
48
The Boondock Saints (1999,  R)
Click to Rate
49
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
50
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
51
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
Click to Rate
52
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate
53
The Brady Bunch Movie (1995,  PG-13)
Click to Rate
54
Bubba Ho-Tep (2003,  R)
Click to Rate
55
Bubba Nosferatu and the Curse of the She-Vampires (,  Unrated)
Click to Rate
56
Caddyshack (1980,  R)
Click to Rate
57
The Cable Guy (1996,  PG-13)
Click to Rate
58
A Christmas Story (1983,  PG)
Click to Rate
59
Clash of the Titans (1981,  PG)
Click to Rate
60
Clerks (1994,  R)