Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  srwmemorial's Rating My Rating
1
Kidô senshi Gundam F91 (Mobile Suit Gundam F91) (,  PG-13)
Kidô senshi Gundam F91 (Mobile Suit Gundam F91) 4.5 Stars
Cool A Fast Gundam
Click to Rate
2
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) (2000,  Unrated)
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) 3.5 Stars
Cool Mecha, not to hot in story
Click to Rate
3
Kidô senshi Gandamu: Gyakushû no Shâ (Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack) (,  Unrated)
Kidô senshi Gandamu: Gyakushû no Shâ (Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack) 5.0 Stars
Perfect Amuro vs Char Movie
Click to Rate
4
Eva: 1.0 You Are (Not) Alone (Neon Genesis Evangelion: Rebuild of Evangelion 01) (2007,  Unrated)
Click to Rate
5
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni (Neon Genesis Evangelion: The End of Eva (1997,  Unrated)
Click to Rate
6
Macross Plus (1994,  Unrated)
Click to Rate
7
Tekken: The Motion Picture (1998,  Unrated)
Click to Rate
8
Chôjikû yôsai Macross: Ai oboeteimasuka (Super Dimension Fortress Macross: Do You Remember Love?) (1984,  Unrated)
Chôjikû yôsai Macross: Ai oboeteimasuka (Super Dimension Fortress Macross: Do You Remember Love?) 5.0 Stars
A must see MOVIE, got a good story and good mecha. This is the movie I love
Click to Rate
9
Macross II The Movie (1995,  PG)
Click to Rate
10
Robotech: The Shadow Chronicles (2006,  PG)
Click to Rate
11
Saint Seiya: Shinku no shônen densetsu (1988,  Unrated)
Click to Rate
12
Saint Seiya: Saishûseisen no senshitachi (1989,  Unrated)
Click to Rate
13
Saint Seiya: Tenkai-hen josô - Overture (2004,  Unrated)
Click to Rate
14
Saint Seiya Gekijôban (1987,  Unrated)
Click to Rate
15
Lord Zedd's Monster Heads: The Greatest Villains of the Mighty Morphin Power Rangers (1995,  Unrated)
Click to Rate
16
Turbo: A Power Rangers Movie (1997,  PG)
Click to Rate
17
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie (1995,  PG)
Click to Rate
18
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  Unrated)
Click to Rate
20
Transformers Cybertron - Robots in Disguise, A New Beginning (2001,  Unrated)
Click to Rate
21
Transformers Energon: Omega Supreme (2004,  Unrated)
Click to Rate
22
Transformers Energon: Shockblast Unleashed (2004,  Unrated)
Click to Rate
23
Transformers Energon - The Return of Megatron (2004,  Unrated)
Click to Rate
24
Beast Wars - Transformers (,  Unrated)
Click to Rate
25
Transformers: Five Faces of Darkness (1986,  Unrated)
Click to Rate
26
Go-Bots (Transformers: Go-Bots) (2003,  Unrated)
Click to Rate
27
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
Click to Rate
28
Transformers: Zone (1990,  Unrated)
Click to Rate
29
Transformers (2006) (2006,  Unrated)
Click to Rate
30
Fist of the North Star (1986,  R)
Click to Rate
31
Patlabor 1 - Mobile Police (1988,  Unrated)
Click to Rate
32
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Shito shinsei (Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth) (1995,  Unrated)
Click to Rate
33
Final Fantasy - Unlimited (2001,  Unrated)
Click to Rate
34
Street Fighter Alpha - The Movie (2000,  Unrated)
Click to Rate
35
Fatal Fury: The Motion Picture (1994,  Unrated)
Click to Rate
36
Baô raihôsha (Baoh the Visitor) (1989,  Unrated)
Click to Rate
37
Moldiver (2001,  Unrated)
Click to Rate
38
The Guyver 2 (1995,  R)
Click to Rate
39
The Guyver (1991,  PG-13)
Click to Rate
40
Pirates of Silicon Valley (1999,  Unrated)
Click to Rate
41
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
42
Pirates (Edited Version) (2005,  R)
Click to Rate
43
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
Nice ....
Click to Rate
44
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments