My Favorite Movies
| SS19's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Rocky V (1990, PG-13) |
|
|
| 2 |
Rocky III (1982, PG) |
|
|
| 3 |
Rocky II (1979, PG) |
|
|
| 4 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
|
| 5 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 6 |
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993, PG) |
|
|
| 7 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987, R) |
|
|
| 9 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
|
| 11 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
|
| 12 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
|
| 13 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
|
| 14 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 15 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Terminator (1984, R) |
|
|
| 17 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
|
| 18 |
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003, R) |
|
|
| 19 |
Happy Feet (2006, PG) |
|


