My Favorite Movies


  sshsassy92's Rating My Rating
1
Cold Mountain (2003,  R)
Click to Rate
2
Practical Magic (1998,  PG-13)
Click to Rate
3
Walk the Line (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate
6
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
7
The Trumpet of the Swan (2001,  G)
Click to Rate
8
Barbie as the Island Princess (2007,  G)
Click to Rate
9
Twister (1996,  PG-13)
Click to Rate
10
Dante's Peak (1997,  PG-13)
Click to Rate
11
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
12
Lake Placid (1999,  R)
Click to Rate
13
Lake Placid 2 (2007,  R)
Click to Rate
14
Little Women (1994,  PG)
Click to Rate
15
Farce of the Penguins (2006,  R)
Click to Rate
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
19
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
20
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
21
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
22
Elizabeth (1998,  R)
Click to Rate
23
Elizabeth: The Golden Age (2007,  PG-13)
Click to Rate
24
Jersey Girl (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
Pay It Forward (2000,  PG-13)
Click to Rate
26
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
27
The Spiderwick Chronicles (2008,  PG)
Click to Rate
28
Adam Sandler's Eight Crazy Nights (2002,  PG-13)
Click to Rate
29
Horton Hears a Who! (2008,  G)
Click to Rate
30
Jeff Dunham: Arguing with Myself (2005,  Unrated)
Click to Rate
31
Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007,  Unrated)
Click to Rate
32
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
33
The Bucket List (2007,  PG-13)
Click to Rate
34
Kung Fu Panda (2008,  PG)
Click to Rate
35
Crazy/ Beautiful (2001,  PG-13)
Click to Rate
36
Fifteen and Pregnant (1998,  Unrated)
Click to Rate
37
Cruel Intentions (1999,  R)
Click to Rate
38
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
39
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
40
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
41
Rent (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments