My Favorite Movies
| StAcEyRIPAndymissyou's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 2 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
|
| 3 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 4 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
|
| 5 |
The Jungle Book (1967, G) |
|
|
| 6 |
Superstar (1999, PG-13) |
|
|
| 7 |
World Trade Center (2006, PG-13) |
|
|
| 8 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
Hardball (2001, PG-13) |
|
|
| 10 |
Ace Ventura - When Nature Calls (1995, PG-13) |
|
|
| 11 |
Ace Ventura: Pet Detective (1994, PG-13) |
|
|
| 12 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 13 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
|
| 14 |
Baby Boy (2001, R) |
|
|
| 15 |
Beerfest (2006, R) |
|
|
| 16 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 17 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 18 |
Bend It Like Beckham (2002, PG-13) |
|
|
| 19 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 20 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 21 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 22 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 23 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
|
| 24 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 25 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 26 |
Clerks II (2006, R) |
|
|
| 27 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 28 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
|
| 29 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
|
| 30 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 31 |
Crank (2006, R) |
|
|
| 32 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
|
| 33 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
|
| 34 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 35 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 36 |
Dodgeball - A True Underdog Story (2004, PG-13) |
|
|
| 37 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 38 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 39 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 40 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 41 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
|
| 42 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
|
| 43 |
Eurotrip (2003, R) |
|
|
| 44 |
Face/Off (1997, R) |
|
|
| 45 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
|
| 46 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
|
| 47 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
|
| 48 |
Final Destination (2000, R) |
|
|
| 49 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
|
| 50 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 51 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 52 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 53 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 54 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
|
| 55 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 56 |
Friday After Next (2002, R) |
|
|
| 57 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
|
| 58 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 59 |
Ghostbusters (1984, PG) |
|
|
| 60 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
|
| 61 |
Grandma's Boy (2006, R) |
|


