My Favorite Movies
Give list a short description
| starjumps2001's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Fingersmith (2005, Unrated) |
|
|
| 2 |
Tipping the Velvet (2002, R) |
|
|
| 3 |
When Night Is Falling (1995, R) |
|
|
| 4 |
Dancer in the Dark (2000, R) |
|
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 6 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
|
| 7 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 8 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 9 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 10 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 11 |
Felicia's Journey (1999, PG-13) |
|
|
| 12 |
Disco Pigs (2003, Unrated) |
|
|
| 13 |
Uncle Adolf (2005, Unrated) |
|
|
| 14 |
The Bay of Love and Sorrows (2002, Unrated) |
|
|
| 15 |
A Room With a View (2007, Unrated) |
|


