My Favorite Movies
| starrevilla's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tristan & Isolde (2006, PG-13) |
|
| 2 |
The Island (2005, PG-13) |
|
| 3 |
Accepted (2006, PG-13) |
|
| 4 |
Wicker Park (2004, PG-13) |
|
| 5 |
A Lot Like Love (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Starship Troopers (1997, R) |
|
| 7 |
Basic Instinct (1992, R) |
|
| 8 |
The Girl Next Door (2004, R) |
|
| 9 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 10 |
If Only (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Khon len khong (Art of the Devil) (2004, Unrated) |
|
| 12 |
Long khong (Art of the Devil 2) (2005, Unrated) |
|
| 13 |
21 (2008, PG-13) |
|
| 14 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 15 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 16 |
The Other Boleyn Girl (2008, PG-13) |
|
| 17 |
What Happens in Vegas (2008, PG-13) |

















