My Favorite Movies
| Stellar143's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 3 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 5 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 7 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 8 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 9 |
27 Dresses (2008, PG-13) |
|
| 10 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 11 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 12 |
The Family Stone (2005, PG-13) |
|
| 13 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
| 14 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 15 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 16 |
Equilibrium (2002, R) |
|
| 17 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 18 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
| 20 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 21 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Little Children (2006, R) |
|
| 23 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 24 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 25 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 26 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 27 |
Kiss Kiss, Bang Bang (2005, R) |
|
| 28 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
| 29 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 30 |
Saw (2004, R) |
|
| 31 |
Saw II (2005, R) |
|
| 32 |
Saw III (2006, R) |
|
| 33 |
Slither (2006, R) |
|
| 34 |
It's the Rage (2000, R) |
|
| 35 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 36 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 37 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
| 38 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
| 39 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
| 40 |
Imagine Me & You (2006, R) |
|
| 41 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 42 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 43 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|
| 44 |
Austin Powers - International Man of Mystery (1997, PG-13) |
|
| 45 |
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999, PG-13) |
|
| 46 |
Austin Powers in Goldmember (2002, PG-13) |
|
| 47 |
Eagle Eye (2008, PG-13) |
|
| 48 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 49 |
Marley & Me (2008, PG) |
|
| 50 |
X-Men Origins - Wolverine (2009, PG-13) |


















































