My Favorite Movies
| Stephen14867788's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Eddie and the Cruisers (1983, PG) |
|
|
| 2 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 3 |
Collateral (2004, R) |
|
|
| 4 |
El Mariachi (1993, R) |
|
|
| 5 |
Desperado (1995, R) |
|
|
| 6 |
Once Upon a Time in Mexico (2003, R) |
|
|
| 7 |
Miracle (2004, PG) |
|
|
| 8 |
Raging Bull (1980, R) |
|
|
| 9 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 10 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 11 |
True Romance (1993, R) |
|
|
| 12 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
|
| 13 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
That Thing You Do! (1996, PG) |
|
|
| 15 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
|
| 16 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 17 |
Domino (2005, R) |
|
|
| 18 |
Swingers (1996, R) |
|
|
| 19 |
Made (2001, R) |
|
|
| 20 |
Rounders (1998, R) |
|
|
| 21 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 22 |
Hawk the Slayer (1981, PG) |
|
|
| 23 |
Revenge of the Red Baron (1994, Unrated) |
|
|
| 24 |
Office Space (1999, R) |
|
|
| 25 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 26 |
Beverly Hills Cop (1984, R) |
|
|
| 27 |
Rat Race (2001, PG-13) |
|
|
| 28 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 29 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 30 |
Santa Claus Conquers the Martians (1964, PG) |
|


