My Favorite Movies
| STEVE187894351's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 2 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 3 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
|
| 4 |
Idle Hands (1999, R) |
|
|
| 5 |
Scream (1996, R) |
|
|
| 6 |
Bulletproof (1996, R) |
|
|
| 7 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 8 |
Mr. Brooks (2007, R) |
|
|
| 9 |
Mean Creek (2004, R) |
|
|
| 10 |
Slither (2006, R) |
|
|
| 11 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 12 |
Children of the Corn (1984, R) |
|
|
| 13 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 14 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 15 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 16 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 17 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Urban Legend (1998, R) |
|
|
| 19 |
Sleepwalkers (1992, R) |
|
|
| 20 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
|
| 21 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 22 |
Get Rich or Die Tryin' (2005, R) |
|
|
| 23 |
I Know What You Did Last Summer (1997, R) |
|
|
| 24 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 25 |
The Faculty (1998, R) |
|
|
| 26 |
Good Luck Chuck (2007, R) |
|
|
| 27 |
The Mist (2007, R) |
|
|
| 28 |
Hatchet (2006, R) |
|
|
| 29 |
28 Days Later (2003, R) |
|
|
| 30 |
Silent Hill (2006, R) |
|
|
| 31 |
The Forbidden Kingdom (2008, PG-13) |
|
|
| 32 |
The Strangers (2008, R) |
|
|
| 33 |
Gutterballs (2008, Unrated) |
|
|
| 34 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 35 |
Big Money Hustlas (1999, Unrated) |
|
|
| 36 |
Intruder (2005, R) |
|
|
| 37 |
30 Days of Night (2007, R) |
|


