You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Weekly Movies
by
Chance
fav movies
by
Shelby
Movies of 2002
by
Sanjaya
Films I've Seen
by
Loren
My Movie Ratings 2
by
Big
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Steven
Steven6560786's Rating
My Rating
1
Buying the Cow
(2000, R)
2
Foolproof
(2004, R)
3
Just Friends
(2005, PG-13)
4
Waiting
(2005, R)
5
School of Life
(2005, Unrated)
6
300
(2007, R)
7
A Clockwork Orange
(1971, R)
8
Accepted
(2006, PG-13)
9
American History X
(1998, R)
10
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
(2004, PG-13)
11
Apocalypse Now
(1979, R)
12
Armageddon
(1998, PG-13)
13
Batman
(1989, PG-13)
14
Batman Begins
(2005, PG-13)
15
Batman Returns
(1992, PG-13)
16
Bend It Like Beckham
(2002, PG-13)
17
Beerfest
(2006, R)
18
Black Hawk Down
(2001, R)
19
Billy Madison
(1994, PG-13)
20
Blade - Trinity
(2004, R)
21
Blades of Glory
(2007, PG-13)
22
Blow
(2001, R)
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
(2006, R)
24
Bruce Almighty
(2003, PG-13)
25
Cars
(2006, G)
26
City of God
(2003, R)
27
Clerks
(1994, R)
28
Clerks II
(2006, R)
29
Constantine
(2005, R)
30
Crank
(2006, R)
31
Donnie Darko
(2001, R)
32
Dogma
(1999, R)
33
Dodgeball - A True Underdog Story
(2004, PG-13)
34
Elf
(2003, PG)
35
Eurotrip
(2003, R)
36
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
(, Unrated)
37
Fantastic Four
(2005, PG-13)
38
Ferris Bueller's Day Off
(1986, PG)
39
Finding Nemo
(2003, G)
40
Four Brothers
(2005, R)
41
Full Metal Jacket
(1987, R)
42
Ghost Rider
(2007, PG-13)
43
Ghostbusters
(1984, PG)
44
Gladiator
(2000, R)
45
Gone in 60 Seconds
(2000, PG-13)
46
Good Will Hunting
(1997, R)
47
GoodFellas
(1990, R)
48
Grandma's Boy
(2006, R)
49
Gridiron Gang
(2006, PG-13)
50
Half Baked
(1997, R)
51
Happy Feet
(2006, PG)
52
Happy Gilmore
(1996, PG-13)
53
Harold & Kumar Go to White Castle
(2004, R)
54
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
55
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
56
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
57
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
58
Hitch
(2005, PG-13)
59
Hook
(1991, PG)
60
Hot Fuzz
(2007, R)
61
I Am Sam
(2002, PG-13)
62
I, Robot
(2004, PG-13)
63
Ice Age
(2002, PG)
64
Ice Age 2: The Meltdown
(2006, PG)
65
Indiana Jones and the Last Crusade
(1989, PG-13)