Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  stevil27124905's Rating My Rating
1
Latter Days (2004,  Unrated)
Click to Rate
2
Suspiria (1977,  Unrated)
Click to Rate
3
Across the Universe (2007,  PG-13)
Click to Rate
4
There Will Be Blood (2007,  R)
Click to Rate
5
Drawing Flies (1996,  Unrated)
Click to Rate
6
A Guide to Recognizing Your Saints (2006,  R)
Click to Rate
7
The Lost Skeleton of Cadavra (2002,  PG)
Click to Rate
8
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
9
Female Trouble (1975,  R)
Click to Rate
10
Wet Hot American Summer (2001,  R)
Click to Rate
11
The Baxter (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
Jackie Brown (1997,  R)
Click to Rate
13
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
14
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
15
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
16
Adaptation (2002,  R)
Click to Rate
17
Being John Malkovich (1999,  R)
Click to Rate
18
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
19
Harold and Maude (1971,  PG)
Click to Rate
20
Bubba Ho-Tep (2003,  R)
Click to Rate
21
Plan 9 from Outer Space (1958,  Unrated)
Click to Rate
22
Little Shop of Horrors (1986,  PG-13)
Click to Rate
23
Hairspray (1988,  PG)
Click to Rate
24
Pink Flamingos (1972,  NC-17)
Click to Rate
25
Ed Wood (1994,  R)
Click to Rate
26
Chasing Amy (1997,  R)
Click to Rate
27
Some Like It Hot (1959,  Unrated)
Click to Rate
28
Cabaret (1972,  PG)
Click to Rate
29
Gummo (1997,  R)
Click to Rate
30
All We Are Saying (2005,  Unrated)
Click to Rate
31
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
32
Shaun of the Dead (2004,  R)
Click to Rate
33
Hot Fuzz (2007,  R)
Click to Rate
34
A Hard Day's Night (1964,  G)
Click to Rate
35
Help! (1965,  G)
Click to Rate
36
Magical Mystery Tour (1967,  Unrated)
Click to Rate
37
Yellow Submarine (1968,  G)
Click to Rate
38
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
39
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
40
Four Rooms (1995,  R)
Click to Rate
41
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments