My Favorite Movies
| stinalickingood's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 2 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 3 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964, PG) |
|
|
| 5 |
Roman Holiday (1953, Unrated) |
|
|
| 6 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 7 |
The Last Kiss (2006, R) |
|
|
| 8 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
Gentlemen Prefer Blondes (1953, Unrated) |
|
|
| 10 |
Monkey Business (1952, Unrated) |
|
|
| 11 |
Pillow Talk (1959, Unrated) |
|
|
| 12 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 13 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 14 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
|
| 15 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 16 |
Snatch. (2001, R) |
|
|
| 17 |
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007, R) |
|
|
| 18 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 19 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 20 |
X2 (2003, PG-13) |
|
|
| 21 |
Night of the Demons (1988, R) |
|
|
| 22 |
Sleepaway Camp III - Teenage Wasteland (1989, R) |
|
|
| 23 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
|
| 24 |
Laberinto del fauno, El, (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|


