My Favorite Movies


  stinefrost1's Rating My Rating
1
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
2
L.A. Confidential (1997,  R)
Click to Rate
3
Memento (2000,  R)
Click to Rate
4
First Snow (2007,  R)
Click to Rate
5
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
6
No Country for Old Men (2007,  R)
No Country for Old Men 5.0 Stars
One of the best movies, I´ve ever seen! It was really thrilling.
Click to Rate
7
Introducing the Dwights (Clubland) (2007,  R)
Introducing the Dwights (Clubland) 4.0 Stars
I love Aussie movies, so I must see this, and I really love this movie! I saw Khan Chittenden in 'Dangerous' and I was curious to see him in this. He do it good. I was absolutely not disapointed!
Click to Rate
8
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994,  R)
Click to Rate
9
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
10
A Walk on the Moon (1999,  R)
Click to Rate
11
The Indian Runner (1991,  R)
Click to Rate
12
Smokin' Aces (2007,  R)
Click to Rate
13
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
14
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
15
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
16
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
17
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
18
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
19
Strictly Ballroom (1992,  PG)
Click to Rate
20
On a Clear Day (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments