My Favorite Movies
| StoneColdGeorgeBilli's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 2 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
|
| 3 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 4 |
Collateral Damage (2002, R) |
|
|
| 5 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 6 |
Street Fighter (1994, PG-13) |
|
|
| 7 |
Mortal Kombat (1995, PG-13) |
|
|
| 8 |
National Lampoon's Animal House (1978, R) |
|
|
| 9 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
|
| 10 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 11 |
Bar Girls (1995, R) |
|
|
| 12 |
Gia (1998, R) |
|
|
| 13 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 14 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 15 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 16 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
|
| 17 |
8 Heads in a Duffel Bag (1997, R) |
|
|
| 18 |
No Holds Barred (1989, PG-13) |
|
|
| 19 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 20 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 21 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 22 |
Joyride (1996, R) |
|
|
| 23 |
Jason X (2002, R) |
|
|
| 24 |
Masters of the Universe (1987, PG) |
|
|
| 25 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 26 |
From Dusk Till Dawn (1996, R) |
|
|
| 27 |
Serial Mom (1995, R) |
|
|
| 28 |
Mallrats (1995, R) |
|
|
| 29 |
Conspiracy of Silence (2004, Unrated) |
|
|
| 30 |
My Father The Hero (1994, PG) |
|
|
| 31 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
|
| 32 |
Species (1995, R) |
|
|
| 33 |
Over the Top (1987, PG) |
|
|
| 34 |
Stop! or My Mom Will Shoot (1992, PG-13) |
|
|
| 35 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
|
| 36 |
If Looks Could Kill (, PG-13) |
|
|
| 37 |
A Rage in Harlem (1991, R) |
|
|
| 38 |
The Addams Family (1991, PG-13) |
|
|
| 39 |
Addams Family Values (1993, PG-13) |
|
|
| 40 |
Scrooged (1988, PG-13) |
|
|
| 41 |
Blankman (1994, PG-13) |
|
|
| 42 |
Major Payne (1995, PG-13) |
|
|
| 43 |
Richie Rich (1994, PG) |
|
|
| 44 |
North (1994, PG) |
|
|
| 45 |
Getting Even With Dad (1994, PG) |
|
|
| 46 |
Stir Crazy (1980, R) |
|
|
| 47 |
Moving (1988, R) |
|
|
| 48 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 49 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
|
| 50 |
Ghostbusters (1984, PG) |
|
|
| 51 |
Ghostbusters 2 (1989, PG) |
|
|
| 52 |
Wayne's World (1992, PG-13) |
|
|
| 53 |
Wayne's World 2 (1993, PG-13) |
|
|
| 54 |
Vice Versa (1988, PG) |
|
|
| 55 |
Folks! (1992, PG-13) |
|
|
| 56 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
|
| 57 |
Snow Day (2000, PG) |
|
|
| 58 |
Harriet the Spy (1996, PG) |
|
|
| 59 |
Good Burger (1997, PG) |
|
|
| 60 |
Big Daddy (1999, PG-13) |


