My Favorite Movies
| stressedout52486308's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|
|
| 2 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
|
| 3 |
Nightbreed (1990, R) |
|
|
| 4 |
Dead Man's Hand (2007, Unrated) |
|
|
| 5 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 7 |
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993, PG) |
|
|
| 8 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 9 |
Equilibrium (2002, R) |
|
|
| 10 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
|
| 11 |
Blazing Saddles (1974, R) |
|
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 14 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 15 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 16 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 17 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 18 |
Young Frankenstein (1974, PG) |
|
|
| 19 |
Shadow of Chinatown (1936, Unrated) |
|
|
| 20 |
The Raven (1935, Unrated) |
|
|
| 21 |
Deerslayer and Chingachgook (1920, Unrated) |
|


