My Favorite Movies
| StuartsSister25's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Vampires (1998, R) |
|
| 2 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 3 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 4 |
The Crow (1994, R) |
|
| 5 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 6 |
Village of the Damned (1960, R) |
|
| 7 |
Children of the Damned (1963, Unrated) |
|
| 8 |
Underworld (2003, R) |
|
| 9 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
| 10 |
The Order (2002, R) |
|
| 11 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 12 |
Hollow Man (2000, R) |
|
| 13 |
Constantine (2005, R) |
|
| 14 |
Ultraviolet (2006, PG-13) |
|
| 15 |
Bloodrayne (2006, R) |
|
| 16 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
| 17 |
Saw (2004, R) |
|
| 18 |
Saw II (2005, R) |
|
| 19 |
Saw III (2006, R) |
|
| 20 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
| 21 |
House of Wax (1953, PG) |
|
| 22 |
House of Wax (2005, R) |
|
| 23 |
Flowers in the Attic (1987, PG-13) |
|
| 24 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 25 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 26 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 27 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 28 |
Head in the Clouds (2004, R) |
|
| 29 |
Shade (2003, R) |
|
| 30 |
The Best Man (Unhitched) (2006, R) |
|
| 31 |
Wonderland (2000, R) |
|
| 32 |
Shooting Fish (1998, PG) |
|
| 33 |
About Adam (2000, R) |
|
| 34 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 35 |
Spider-Man (2002, PG-13) |


































