You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Flixster Wiki
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Never-Ending Quiz
|
User Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
films ive seen
by
daniel
M) Bought, but not yet watched.
by
Lady
Movies I Own
by
Jamie
My favourite movies, random listing
by
Nora
DVDs I own!
by
Cal
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Stuart
StuartWyper's Rating
My Rating
1
Desperado
(1995, R)
2
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance)
(2005, R)
3
Oldboy
(2005, R)
4
Lung fu moon (Dragon Tiger Gate)
(2006, Unrated)
5
Fight Club
(1999, R)
6
Shinobi (Shinobi: Heart Under Blade)
(2006, R)
7
Tokyo 10+01 (Tokyo Eleven)
(2003, Unrated)
8
Crouching Tiger, Hidden Dragon
(2000, PG-13)
9
Once Upon a Time in China
(1991, R)
10
Once Upon a Time in China 2
(1992, R)
11
Battle Royale (Batoru Rowaiaru)
(2001, Unrated)
12
Enter the Dragon
(1973, R)
13
Mou gaan dou (Infernal Affairs)
(2004, R)
14
The Motorcycle Diaries (Diarios de motocicleta)
(2004, R)
15
Police Story
(1985, R)
16
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
(2004, PG-13)
17
The Shawshank Redemption
(1994, R)
18
Reservoir Dogs
(1992, R)
19
Kagemusha
(1980, PG)
20
Pulp Fiction
(1994, R)
21
Transformers
(2007, PG-13)
22
The Transformers - The Movie
(1986, PG)
23
Blazing Saddles
(1974, R)
24
El Mariachi
(1993, R)
25
Once Upon a Time in China 3
(1992, R)
26
Dogma
(1999, R)
27
Police Story II
(1988, PG-13)
28
Once Upon a Time in Mexico
(2003, R)
29
Detroit Rock City
(1999, R)
30
Blades of Glory
(2007, PG-13)
31
The Crow
(1994, R)
32
The Legend (Fong Sai Yuk)
(1993, R)
33
The Crow: City of Angels
(1996, R)
34
Sin City
(2005, R)
35
Gei ba ba de xin (Jet Li's The Enforcer)
(1995, R)
36
Infernal Affairs II
(2003, PG-13)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments