Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  stylegirlbodygirl's Rating My Rating
1
The Mummy (1999,  PG-13)
The Mummy 5.0 Stars
sweet
Click to Rate
2
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
The Mummy Returns 4.5 Stars
cool
Click to Rate
3
The Scorpion King (2002,  PG-13)
The Scorpion King 4.5 Stars
extremly good
Click to Rate
4
Oscar (1991,  PG)
Oscar 4.5 Stars
favorite movie
Click to Rate
5
Cry Baby (1990,  PG-13)
Cry Baby 3.5 Stars
cool
Click to Rate
6
Mannequin (1987,  PG)
Mannequin 4.5 Stars
cool
Click to Rate
7
Mannequin 2: On the Move (1991,  PG)
Mannequin 2: On the Move 4.0 Stars
awsome
Click to Rate
8
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
Click to Rate
9
Rambo III (1988,  R)
Click to Rate
10
Rambo: First Blood Part II (1985,  R)
Click to Rate
11
Cobra (1986,  R)
Cobra 5.0 Stars
the best movie ever
Click to Rate
12
Rocky IV (1985,  PG)
Rocky IV 5.0 Stars
my favorite rocky movie
Click to Rate
13
Under Siege (1992,  R)
Click to Rate
14
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
Click to Rate
15
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
Click to Rate
16
The Terminator (1984,  R)
Click to Rate
17
Hard Target (1993,  R)
Click to Rate
18
Sudden Death (1995,  R)
Click to Rate
19
Double Impact (1991,  R)
Click to Rate
20
Dead Heat (1988,  R)
Click to Rate
21
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) (2001,  R)
Click to Rate
22
The Shaolin Temple (1982,  Unrated)
Click to Rate
23
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) (1994,  R)
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 5.0 Stars
best movie
Click to Rate
24
My Father The Hero (1994,  PG)
Click to Rate
25
Rumble in the Bronx (Hung faan aau) (1995,  R)
Click to Rate
26
Godzilla (1998,  PG-13)
Godzilla 5.0 Stars
this is the ultimate movie
Click to Rate
27
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
awsome movie
Click to Rate
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
really funny
Click to Rate
29
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
cool
Click to Rate
30
Anaconda (1997,  PG-13)
Click to Rate
31
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004,  PG-13)
Click to Rate
32
Selena (1997,  PG)
Click to Rate
33
Enough (2002,  PG-13)
Click to Rate
34
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
The Wedding Planner 4.0 Stars
love this movie
Click to Rate
35
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Click to Rate
36
The Faculty (1998,  R)
The Faculty 5.0 Stars
love this movie
Click to Rate
37
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Ghost Rider 3.5 Stars
good
Click to Rate
38
Yogen (Premonition) (2004,  R)
Yogen (Premonition) 5.0 Stars
really good
Click to Rate
39
Speed (1994,  R)
Speed 3.5 Stars
really good
Click to Rate
40
Speed 2 - Cruise Control (1997,  PG-13)
Click to Rate
41
New Legend of Shaolin (,  R)
Click to Rate
42
The Legend of Zorro (2005,  PG)
Click to Rate
43
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
Click to Rate
44
Who Framed Roger Rabbit (1988,  PG)
Click to Rate
45
Who Am I? (,  PG-13)
Click to Rate
46
Jui kuen II (The Legend of Drunken Master) (Drunken Fist II) (1994,  R)
Click to Rate
47
The Medallion (2003,  PG-13)
Click to Rate
48
Shanghai Noon (2000,  PG-13)
Click to Rate
49
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
50
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
51
Romeo Must Die (2000,  R)
Romeo Must Die 5.0 Stars
really awsome
Click to Rate
52
Cradle 2 the Grave (2003,  R)
Click to Rate