Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by ~ Crickles
I Own
I Want
Prison
Want To See &/Or Again
View All ~ Crickles' Lists
Related Lists
My Top 150 Movies
by
Kieran
krisblank002's new List
by
Kristi
New Myspace List
by
Julia
watch this shit
by
jessica
Clasicos
by
leonardo
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
~ Crickles
SukieLuv88's Rating
My Rating
1
American History X
(1998, R)
2
The Painted Veil
(2006, PG-13)
3
The Condemned
(2007, R)
4
Confessions of an American Girl
(2004, R)
5
Labyrinth
(1986, PG)
6
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
(2006, PG-13)
7
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
8
A Beautiful Mind
(2001, PG-13)
9
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
10
American Beauty
(1999, R)
11
Batteries Not Included
(1987, PG)
12
Blood In, Blood Out
(1993, R)
13
Bride and Prejudice
(2004, PG-13)
14
Bride of Chucky
(1998, R)
15
But I'm A Cheerleader
(1999, R)
16
Casino Royale
(2006, PG-13)
17
Dante's Peak
(1997, PG-13)
18
D.E.B.S.
(2004, PG-13)
19
Domino
(2005, R)
20
Earth Girls Are Easy
(1989, PG)
21
Eurotrip
(2003, R)
22
The Fast and the Furious
(2003, PG-13)
23
Fools Rush In
(1996, PG-13)
24
The Forbidden Dance Is Lambada
(1990, PG-13)
25
For Richer or Poorer
(1997, PG-13)
26
Ginger Snaps
(2000, R)
27
Ginger Snaps 2 - Unleashed
(2004, R)
28
The Green Berets
(1968, G)
29
Happy, Texas
(1999, PG-13)
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
31
Hercules (2005)
(2005, Unrated)
32
Howl's Moving Castle
(2005, PG)
33
Infamous
(2006, R)
34
Ladder 49
(2004, PG-13)
35
Little Miss Sunshine
(2006, R)
36
The Opposite of Sex
(1998, R)
37
Party Monster
(2003, R)
38
Queen of the Damned
(2002, R)
39
Saved!
(2004, PG-13)
40
The Shawshank Redemption
(1994, R)
41
Sky High
(2005, PG)
42
Stage Beauty
(2004, R)
43
Strange Bedfellows
(2004, R)
44
Twister
(1996, PG-13)
45
Wild Hogs
(2007, PG-13)
46
Undercover Angel
(1999, PG)
47
Oz: The Complete Fifth Season
(, Unrated)
48
Bang Bang You're Dead
(2002, Unrated)
49
Lake Placid
(1999, R)
50
Don't Look Under the Bed
(1999, Unrated)
51
Masters of Horror: We All Scream for Ice Cream
(, Unrated)
52
Unleashed
(, Unrated)
53
V for Vendetta
(2006, R)