My Favorite Movies


  summerspirit83's Rating My Rating
1
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar (1995,  PG-13)
2
Wanted (2008,  R)
Wanted
been waiting a year to see it
3
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
how could they do that to the cars
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
loved it
5
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
loved it
6
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
liked the first one
7
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles
cool
8
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
red or blue pill
9
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty
the world is my oyster
10
American Pie (1999,  R)
American Pie
band camp any one
11
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
very good
12
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
13
Final Fantasy - Unlimited (2001,  Unrated)
14
Last Order: Final Fantasy VII (2005,  Unrated)
15
Final Fantasy - The Spirits Within (2001,  PG-13)
16
Final Fantasy X-2 (2003,  Unrated)
17
Crazy Cartoons (2008,  Unrated)
18
Top Ten Forgotten Cartoons (2002,  Unrated)
19
Ichi The Killer (Anime) (2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments