My Favorite Movies
| sunshine18036's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
WWF Rock Bottom: In Your House (1998, Unrated) |
|
|
| 2 |
Love and Action in Chicago (1999, R) |
|
|
| 3 |
Longshot (Jack of All Trades) (2000, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Scorpion King (2002, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003, PG-13) |
|
|
| 7 |
Walking Tall (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
Doom (2005, R) |
|
|
| 9 |
Be Cool (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
Southland Tales (2006, R) |
|
|
| 12 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
|
| 13 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|
|
| 14 |
Operation Filmmaker (2008, Unrated) |
|
|
| 15 |
Race to Witch Mountain (2009, Unrated) |
|
|
| 16 |
Spy Hunter (2009, Unrated) |
|
|
| 17 |
Shazam! (, Unrated) |
|
|
| 18 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 19 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 20 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 21 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 22 |
Top Gun (1986, PG) |
|
|
| 23 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 24 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
|
| 25 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
|
| 26 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
|
| 27 |
Gremlins (1984, PG) |
|
|
| 28 |
The Goonies (1985, PG) |
|
|
| 29 |
The Legend of Billie Jean (1985, PG-13) |
|


