Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sunstigger5's Rating My Rating
1
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
2
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Click to Rate
3
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
4
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
5
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
6
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
7
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
8
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
9
Steel Magnolias (1989,  PG)
Click to Rate
10
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
Jumpin' Jack Flash (1986,  R)
Click to Rate
12
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
13
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
14
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Click to Rate
15
Cheaper By the Dozen (1950,  Unrated)
Click to Rate
16
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate
18
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
20
Walk the Line (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
22
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
23
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
24
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
25
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
26
The Parent Trap (1961,  G)
Click to Rate
27
The Parent Trap (1998,  PG)
Click to Rate
28
Parent Trap II (1986,  Unrated)
Click to Rate
29
It's a Wonderful Life (1946,  Unrated)
Click to Rate
30
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
31
Saw (2004,  R)
Click to Rate
32
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
33
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
34
Saw IV (2007,  R)
Click to Rate
35
Sixteen Candles (1984,  PG)
Click to Rate
36
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie 4.5 Stars
Very Good Movie
Click to Rate
37
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
38
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
Click to Rate
39
1408 (2007,  PG-13)
Click to Rate
40
The Number 23 (2007,  R)
Click to Rate
41
Live Free or Die (2007,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments