My Favorite Movies


  supermandude769's Rating My Rating
1
Superman (1978,  PG)
2
Superman II (1981,  PG)
3
Superman II: The Richard Donner Cut (2006,  PG)
4
Superman III (1983,  PG)
5
Superman IV - The Quest for Peace (1987,  PG)
6
Superman Returns (2006,  PG-13)
7
Supergirl (1984,  PG)
8
Superman (,  Unrated)
9
The Complete Superman Cartoons (,  Unrated)
10
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman (2006,  Unrated)
11
Superman: Brainiac Attacks (2006,  Unrated)
12
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 (,  G)
13
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 (,  G)
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
17
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
18
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
19
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
20
Star Wars: Holiday Special (1978,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments