My Favorite Movies


  SupernaturalTeen's Rating My Rating
1
War of the Worlds (2005,  PG-13)
War of the Worlds
love it
2
Raise Your Voice (2004,  PG)
Raise Your Voice
love this movie!!!
3
House of Wax (2005,  R)
House of Wax
love it
4
Cruel Intentions (1999,  R)
Cruel Intentions
It was awesome
i like the story of the movie.
The movie is really nice.
I bet everyone would like it if they saw it.
AWESOME MOVIE!!!!!
5
Freaky Friday (2003,  PG)
Freaky Friday
cool
6
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
love it
7
Material Girls (2006,  PG)
Material Girls
like it
8
Final Destination (2000,  R)
Final Destination
love it
9
Final Destination 2 (2003,  R)
Final Destination 2
like it
10
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3
it was very interesting and fun all at the same time. But now i dont want to go on a rollercoaster anymore.
11
Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service) (1989,  G)
Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service)
i like this movie. Its fun to watch. its happy and sad. She has a wonderful life.
12
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
like it alot
13
Saw (2004,  R)
Saw
OMG!!!
14
Saw II (2005,  R)
15
Saw III (2006,  R)
Saw III
Creppy
16
Ultraviolet (2006,  PG-13)
Ultraviolet
love it
17
The Ice Cream Man (1994,  R)
The Ice Cream Man
EU
18
Scream (1996,  R)
Scream
it was scary
19
Scream 2 (1997,  R)
20
Scream 3 (2000,  R)
21
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
22
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
23
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
24
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
25
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
26
Friday the 13th (1980,  R)
27
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
28
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
29
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
30
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
31
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
32
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
33
Freddy vs. Jason (2003,  R)
34
Interview with the Vampire (1994,  R)
Interview with the Vampire
interesting
35
The Source (The Surge) (The Secret Craft) (2001,  R)
The Source (The Surge) (The Secret Craft)
love this movie!!!
36
The Descent (2006,  R)
37
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
I Know What You Did Last Summer
it was kinda scary
38
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
39
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring
like it
40
The Gravedancers (2006,  R)
The Gravedancers
Good.
41
Unrest (2006,  R)
Unrest
Liked it !!!
42
Dark Ride (2006,  R)
Dark Ride
crazy
43
Penny Dreadful (2006,  R)
Penny Dreadful
Never let somone hitch hike
44
The Hamiltons (2006,  R)
The Hamiltons
It was GOOOOOOOOOOOOD!
45
Slither (2006,  R)
Slither
it was good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments