My Favorite Movies


  suzietoo's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
2
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
3
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Click to Rate
4
Bend It Like Beckham (2002,  PG-13)
Click to Rate
5
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
Click to Rate
6
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
7
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
8
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
9
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
10
Empire Records (1995,  PG-13)
Click to Rate
11
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
12
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
13
Inside Man (2006,  R)
Click to Rate
14
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Click to Rate
15
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
16
Men in Black (1997,  PG-13)
Click to Rate
17
Mulan (1998,  G)
Click to Rate
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
19
Red Eye (2005,  PG-13)
Click to Rate
20
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Shaun of the Dead (2004,  R)
Click to Rate
22
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
23
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
24
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
25
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
26
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Click to Rate
27
Team America - World Police (2004,  R)
Click to Rate
28
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
29
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
30
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
31
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
32
X2 (2003,  PG-13)
Click to Rate
33
An Everlasting Piece (2001,  R)
Click to Rate
34
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments