My Favorite Movies


  suzupearl's Rating My Rating
1
Dogville (2003,  R)
2
Dancer in the Dark (2000,  R)
3
The Heart Is Deceitful Above All Things (2006,  R)
4
A Scanner Darkly (2006,  R)
5
Inland Empire (2006,  R)
6
Mulholland Drive (2001,  R)
7
Apocalypse Now (1979,  R)
8
Ultimo Tango a Parigi (Last Tango in Paris) (1972,  NC-17)
9
Intimacy (2001,  R)
10
Hostel (2006,  R)
11
Welcome to the Dollhouse (1996,  R)
12
Samaria (Samaritan Girl) (,  R)
13
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) (2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments