My Favorite Movies
| swapsworld's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
|
| 2 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Flightplan (2005, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Lizzie McGuire Movie (2003, PG) |
|
|
| 5 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 7 |
7 Seconds (2005, R) |
|
|
| 8 |
Anaconda (1997, PG-13) |
|
|
| 9 |
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 11 |
Bad Company (2002, PG-13) |
|
|
| 12 |
Bats (1999, PG-13) |
|
|
| 13 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
|
| 14 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 15 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
|
| 16 |
The Core (2003, PG-13) |
|
|
| 17 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Dr. No (1962, PG) |
|
|
| 19 |
Enemy of the State (1998, R) |
|
|
| 20 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 21 |
Finding Neverland (2004, PG) |
|
|
| 22 |
First Blood (Rambo: First Blood) (1982, R) |
|
|
| 23 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 24 |
From Russia With Love (1964, PG) |
|
|
| 25 |
The Girl Next Door (2004, R) |
|
|
| 26 |
Godzilla (1998, PG-13) |
|
|
| 27 |
Goldfinger (1964, PG) |
|
|
| 28 |
The Grudge (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
Guess Who (2005, PG-13) |
|
|
| 30 |
Gunda (1998, Unrated) |
|
|
| 31 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 32 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 33 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 34 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 35 |
Herbie: Fully Loaded (2005, G) |
|
|
| 36 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 37 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 38 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
|
| 39 |
Home Alone 3 (1997, PG) |
|
|
| 40 |
Home Alone 4 (2002, Unrated) |
|
|
| 41 |
The Hot Chick (2002, PG-13) |
|
|
| 42 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
|
| 43 |
Instinct (1999, R) |
|
|
| 44 |
The Jacket (2005, R) |
|
|
| 45 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|
|
| 46 |
Jeepers Creepers 2 (2003, R) |
|
|
| 47 |
Jumanji (1995, PG) |
|
|
| 48 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
|
| 49 |
Jurassic Park III (2001, PG-13) |
|
|
| 50 |
Jurassic Park IV (2010) (, Unrated) |
|
|
| 51 |
The Lost World - Jurassic Park (1997, PG-13) |
|
|
| 52 |
Just Cause (1994, R) |
|
|
| 53 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
|
| 54 |
Mars Attacks! (1996, PG-13) |
|


