Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  1. sweetbrattygigi
  2. Gigi

Give list a short description

  sweetbrattygigi's Rating My Rating
1
King Arthur (2004,  PG-13)
King Arthur 5.0 Stars
My favorite overall, can watch over and over.
Click to Rate
2
Kingdom of Heaven (2005,  R)
Kingdom of Heaven 5.0 Stars
Great movie, but it's one of those you must see more then once to understand and appreaciate.
Click to Rate
3
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
The Last Samurai (2003) 5.0 Stars
This may be long but well worth the time.
Click to Rate
4
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch 5.0 Stars
Very funny, Will Smith is great.
Click to Rate
5
Anne of Green Gables - The Sequel (1987,  G)
Anne of Green Gables - The Sequel 5.0 Stars
I have loved this one and all of the Anne of Green Gables. They are the cleanest, funniest and most moving stories you'll ever see. I would recommend this journey for everyone.
Click to Rate
6
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy 5.0 Stars
Great Movie.
Click to Rate
7
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum 5.0 Stars
Really great movie. Too bad the starr doesn't want to do a 4th.
Click to Rate
8
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
9
We Are Marshall (2006,  PG)
Click to Rate
10
Deja Vu (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
13
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 5.0 Stars
Wasn't big one the first two, it was a little weird for IJ but really good...
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments