My Favorite Movies
| sweetestperfection2's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Hair (1979, PG) |
|
|
| 2 |
Drop Dead Fred (1991, PG-13) |
|
|
| 3 |
Great Expectations (1998, R) |
|
|
| 4 |
Closer (2004, R) |
|
|
| 5 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 6 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
|
| 7 |
Immortal Beloved (1994, R) |
|
|
| 8 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Doors (1991, R) |
|
|
| 10 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 11 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 12 |
Amadeus (1984, PG) |
|
|
| 13 |
New York Beat Movie (Downtown 81) (2001, Unrated) |
|
|
| 14 |
Basquiat (1996, R) |
|
|
| 15 |
Lost Highway (1997, R) |
|
|
| 16 |
Depeche Mode: Touring the Angel (, PG-13) |
|
|
| 17 |
Control (2007, R) |
|
|
| 18 |
Depeche Mode: The Videos '86-'98 (1998, Unrated) |
|
|
| 19 |
High Fidelity (2000, R) |
|



