My Favorite Movies
| sweetlatina25's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
| 5 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Almost Heroes (1998, PG-13) |
|
| 7 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 8 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 9 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 10 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Jet Li and the Legend of Wong Fei Hun (2005, Unrated) |
|
| 12 |
Unleashed (Danny the Dog) (2005, R) |
|
| 13 |
Hero (2004, PG-13) |













