Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sweetpeachink68's Rating My Rating
1
Captivity (2007,  R)
Captivity
ddaammnnn...
2
Grease (1978,  PG)
Grease
ol skool babe
3
Resident Evil (2002,  R)
Resident Evil
yea ya badd
4
The Covenant (2006,  PG-13)
The Covenant
ohhh fukkk yea these summ fffinnn--y's
5
Halloween (1978,  R)
6
The Amityville Horror (2005,  R)
7
Jeepers Creepers 2 (2003,  R)
8
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
9
The Ring Two (2005,  PG-13)
10
Bride of Chucky (1998,  R)
11
Dawn of the Dead (2004,  R)
12
House of Wax (2005,  R)
13
Freddy vs. Jason (2003,  R)
14
Carrie (1976,  R)
15
Hostel (2006,  R)
16
Gothika (2003,  R)
17
Ghost Rider (2007,  PG-13)
18
Scream 2 (1997,  R)
19
Scream 3 (2000,  R)
20
Legally Blonde (2001,  PG-13)
21
American Pie 2 (2001,  R)
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
23
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
24
Saw III (2006,  R)
25
Hostel: Part II (2007,  R)
Hostel: Part II
oh mannn its of da chains ssonn...
26
The Devil's Advocate (1997,  R)
27
Mr. Bean's Holiday (2007,  G)
28
300 (2007,  R)
29
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
30
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing
i'm readddy 4 tteeddy daady
31
The Matrix (1999,  R)
32
Mean Girls (2004,  PG-13)
33
A Walk to Remember (2002,  PG)
34
V for Vendetta (2006,  R)
35
Transformers (2007,  PG-13)
36
The Godfather (1972,  R)
37
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
38
American History X (1998,  R)
39
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
40
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
41
50 First Dates (2004,  PG-13)
42
The Breakfast Club (1985,  R)
43
Snoop Dogg's Hood of Horror (2007,  R)
Snoop Dogg's Hood of Horror
Snoop Dooggy Dogg$
44
Dementia (Daughter of Horror) (1957,  Unrated)
45
Horror Hotel (1961,  PG-13)
Horror Hotel
ole skool classic'ss$
46
Horror High (Twisted Brain) (1974,  PG)
Horror High (Twisted Brain)
twiisteedd mindss oowhhh
47
The Horror of Party Beach (1964,  Unrated)
48
A Little Romance (1979,  PG)
49
A Christmas Romance (1994,  PG)
50
An American Romance (1944,  Unrated)
51
Cin cin (A Fine Romance) (1992,  PG-13)
52
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments